Tvorba webových stránek

Roman Krch

Tvořím webové stránky pro živnostníky, drobné podnikatele, malé firmy a osobní stránky postavené na redakčním systému WordPress.

Tvorba webu

Jsem nezávislý webový designer tvořící webové stránky v redakčním systému WordPress, na bezkonkurenčně nejlepší šabloně Divi.

Rád vytvářím profesionální, responzivní webové prezentace pro řemeslníky, živnostníky, majitele malých podniků, umělce a osobnosti z různých oblastí veřejného života.

Může to znít jako otřepaná fráze, ale stále platí, že kdo není na internetu, ten jako by nebyl.

Stránky ve WordPressu jsou vhodné například pro:

Umělce

Řemeslníky

Blogery

Fotografy

Lékaře

Restaurace

Školy a univerzity

Neziskové organizace

Kavárny

Pekárny

Proč webové stránky ve WordPressu?

Jako webový designer na volné noze jsem často dotazován potenciálními klienty:

„Proč bych měl chtít webové stránky vytvořené ve WordPressu?“

A ti, co už nějaké webové stránky mají, se ptají, proč by měli přejít z jiné platformy na WordPress.

Odpověď je snadná. WordPress se vyvinul z kdysi jednoduchého blogovacího nástroje na výkonný nástroj pro tvorbu a správu webových stránek. Stále je snadno použitelný, dostatečně flexibilní a vhodný pro tvorbu téměř jakéhokoliv typu webových stránek.

Ve skutečnosti je WordPress tak silný a rozmanitý, že ovládá více než 30 % všech celosvětově vytvořených webových stránek.

DiVi šablona

Nezbytným základem potřebným k vytvoření každé stránky ve WordPressu je tzv. šablona, která webu dává vzhled a některé specifické funkce.

Mojí specializací je tvorba webových stránek na šabloně DiVi, jelikož DiVi je mnohem víc, než klasická šablona – je to komplexní nástroj s obrovským množstvím možností a funkcí. DiVi je zárukou kvalitního výsledku.

Samotná tvorba webových stránek

Podklady, které od vás budu potřebovat

Webhosting a doména

Webhosting spolu s doménou tvoří základní kameny pro provozování webových stránek.

V případě, že již webhosting a doménu vlastníte, budu potřebovat, abyste mně zaslali přístupy do FTP a do databáze.

Jestliže webhosting ani doménu nevlastníte, mohu Vám být nápomocen. Budete-li chtít, pomohu Vám s výběrem vhodné domény (doménového jména) a tu Vám spolu s webhostingem zaregistruji u poskytovatele hostingových služeb WEDOS, a. s. Tuto pomoc budete mít ode mě ZDARMA. Uhradíte pouze cenu za doménu (cca 175-300 Kč/rok) a webhosting (479 Kč/rok) přímo poskytovateli WEDOS, a. s. Doména a webhosting budou zaregistrovány na Vaši osobu a Vy tak budete jedinými vlastníky přístupových práv. A proč zrovna WEDOS, a. s.? Protože s tímto poskytovatelem mám letité a jenom ty nejlepší zkušenosti.

Co to vůbec je ten webhosting a ta doména?

Zjednodušeně řečeno, aby Vaše webové stránky vůbec mohly fungovat, musíte jim zajistit pronájem prostor (webhosting) na tak zvaném serveru (nonstop běžící výkonný počítač) u poskytovatele hostingových služeb. No a aby Vaše stránky mohl někdo vůbec navštívit, potřebujete doménu, což je vlastně unikátní adresa Vašich webových stránek. Je to podobné jako s bydlením nebo podnikáním, k obojímu potřebujete prostory a aby Vás domů nebo do provozovny někdo mohl přijít navštívit, potřebuje znát Vaši adresu.

Design a funkčnost stránek

Zcela jistě máte představu, jak by Vaše webové stránky měly vypadat a co by měly umět. Budu potřebovat, abyste se o tuto Vaši představu se mnou podělili. Takže, co budu potřebovat, abyste mně sdělili?

 • Zaměření webu – cílová skupina návštěvníků či produkt, na které má být web zaměřen.
 • Vzhled webu – pro co nejdokonalejší vykreslení Vaší představy mně pošlete odkaz na jakékoliv webové stránky (třeba i několik), které se Vám líbí, a to ne kvůli kopírování, ale jde o osvědčený způsob, jak mně Vaši představu co nejsrozumitelněji sdělit.
 • Barevná skladba – jak by měl být podle Vás  web barevně sladěn, případně Vaše tak zvané firemní barvy apod.
 • Funkce, které by Váš web měl umět – např. kontaktní formulář, fotogalerie apod.).

Texty

Text není pouhá bezduchá výplň, ale velmi významný prvek Vašich webových stránek. Na kvalitě textu závisí, na kterých příčkách vyhledávačů se budou Vaše stránky zobrazovat, tedy jak snadno a rychle budou na internetu k nalezení.

Psaní textů ve svých službách nenabízím, ale budu nápomocen s úpravou Vámi dodaných textů pro použití na webu a provedu také základní gramatickou a pravopisnou korekturu. Jak úprava, tak i korektura jsou zahrnuty v ceně.

Textové soubory, nejlépe ve formátu ODT, TXT, PDF, DOC nebo DOCX, je možné doručit e-mailem nebo prostřednictvím služby uschovna.cz, v případě datově objemnějších souborů.

Fotografie a obrázky

Fotografie, potažmo obrázky, jsou nezbytným kořením webových stránek. Nejlepší je mít připravené své, v dostatečné kvalitě a rozlišení, nejlépe ve formátu JPG či PNG. Je možné využít také služeb fotobank, např. 123rf.com, kde jsem zaregistrován, ale vlastní originál je vlastní originál.

Obrázkové soubory je možné doručit prostřednictvím služby uschovna.cz.

Jak bude probíhat tvorba webu?

Nezávazná poptávka

Jelikož čtete tyto řádky, tak jste se patrně proklikali záplavou nabídek na tvorbu webových stránek a zvažujete, že bych pro Vás mohl být dobrou volbou.

Neváhejte mě tedy oslovit s nezávaznou poptávkou, v rámci níž si co možná nejdetailněji upřesníme Vaše představy a požadavky, na základě kterých Vám upřesním cenu.

Dodání podkladů a Návrh stránek

Poté, co si upřesníme představu o grafickém vzhledu a funkčnosti Vašeho budoucího webu a odsouhlasíte cenu, vystavím Vám zálohu v 50% výši. Zároveň  Vás požádám o dodání podkladů, které mně můžete zaslat e-mailem a v případě datově objemnějších souborů můžete využít služby uschovna.cz.

Jakmile proběhne platba zálohy v pořádku a obdržím od Vás veškeré podklady, započnu tvorbu návrhu Vašich webových stránek.

Nevytvářím klasický grafický návrh webu – nebudu Vám nic kreslit a oskaenované zasílat jako přílohu e-mailu, ani nebudu vytvářet tzv. wireframe.

Prototyp Vašich webových stránek Vám připravím na mé pracovní doméně, zašlu Vám na ni odkaz a Vy tak uvidíte reálnou podobu webu.

Tento způsob je pro klienta srozumitelnější než např. wireframe a zároveň je jak pro klienta, tak i pro mě časově úspornější a zcela se osvědčil.

Práce na vývoji webových stránek

Poté, co posoudíte prvotní návrh a upřesníte případné připomínky, budu pokračovat v dalších pracích. Vývoj Vašeho webu budete mít možnost sledovat tak říkajíc online a případné připomínky zasílat e-mailem.

Komunikace mezi mnou a klientem probíhá výhradně elektronicky – osobní schůzky neposkytuji, a to zejména z důvodu časové efektivity. Praxe ukázala, že elektronická komunikace je naprosto vyhovující.

...a jdeme do finále

Jakmile budete se stránkami spokojeni a potvrdíte, že je vše hotové, vystavím fakturu na zbylých 50 % z celkové dohodnuté ceny a přesunu stránky na Váš webhosting.

Jako BONUS ode mě budete mít dvouměsíční správu webu ZDARMA.

Kolik mě vytvoření webovek bude stát?

Základní cena za vytvoření webu v rozsahu 3 stránek (např. Úvod, Služby, Kontakty):   9000 Kč   6750 Kč (Covid sleva)

Cena za vytvoření každé další stránky:   1400 Kč   1050 Kč (Covid sleva)

Akce Covid sleva platí do ODVOLÁNÍ.

 

Za co byste si jinde připlatili navíc, u mě máte automaticky zahrnuto v základní ceně:

 

 • nastavení bezpečnostního SSL certifikátu HTTPS,
 • základní pravopisná korektura dodaného textu,
 • BONUS dvouměsíční správy webu ZDARMA,
 • napojení na Google Search Console,
 • napojení na Google Analytics,
 • grafika webu na míru,
 • responzivní design,
 • základní SEO,
 • šablona Divi.

Ceny jsou pouze orientační. Konečná cena bude stanovena až na základě konkrétních požadavků klienta a je neměnná, pokud klient následně sám nepřijde s dalšími požadavky nad rámec kalkulace. Nejsem plátcem DPH.

V případě nových klientů a nákladnějších webových projektů požaduji zálohu ve výši 50 % z celkové dohodnuté ceny.

V ceně za tvorbu webu nejsou zahrnuty náklady na doménu (cca 175 až 300 Kč/rok) a webhosting (479 Kč/rok), které uhradíte poskytovateli. V případě zájmu Vám rád pomohu s registrací u osvědčeného poskytovatele hostingových služeb WEDOS, a.s. Tuto pomoc budete mít ode mě zdarma.

Kontaktujte mě s nezávaznou poptávkou či dotazem

Souhlas se zásadami ochrany osobních údajů

14 + 11 =